Dėžės skaičiavimas naudojant WinISD

Skirta žmonėms norintiems sužinoti būsimosios dėžės išmatavimus, dalintis matmenimis ir kt.
Forum rules
Šioje skiltyje temoje būtina nurodyti garsiakalbio modėlį (jeigu jis žinomas) ir gerai būtų nurodyti pageidaujamą dėžės tipą.
User avatar
Karllis
tiesu lygu
Posts: 1767
Contact:

Dėžės skaičiavimas naudojant WinISD

Post#1 » Thu Jan 14, 2016 3:17 pm

1. Parsisiunčiam ir įdiegiam WinISD: http://www.linearteam.org/download/winisd-07x.exe

2. Atsidarius programą spaudžiam NEW PROJECT:
Image

3. Jeigu duomenų bazėje nėra reikiamo garsiakalbio, spaudžiam ADD NEW.
Image

Jeigu visdėlto garsiakalbis yra - pasirenkam jį ir spaudžiam NEXT, pasirenkam norimą garsiakalbių skaičių, dėžės tipą, spaudžiam CREATE ir pereinam prie 6 punkto.

4. Į Brand laukelį įrašom garsiakalbio gamintoją o į Model kogero ir taip aišku, spaudžiam PARAMETERS, suvedam turimus T/S parametrus, atidžiai patikrinam ar sutampa matavimo vienetai.. mėlyna spalva atsiras automatiškai paskaičiuoti parametrai. Neturint T/S parametrų teks ieškotis labiau patyrusio žmogaus kuris galėtų daug maž bandyt išburt dėžę iš kavos tirščių, arba ieškoti panašaus garsiakalbio ir bandyti pagal jį skaičiuotis savajam. Dažniausiai būna negražu teigti, jog neturi reikiamų parametrų kai suvedus į google garsiakalbio modelį, juos išmeta pirmajame puslapyje. ;)
Image

Spaudžiam SAVE. Išmetus klaidą: Driver data fails integrity check, tikrinam ar visus parametrus įvedėm teisingai.. Šiaip klaidą meta kaikuriems duomenų bazeje esantiems garsiakalbiams, todėl nemanau kad tai labai didelė problema, bet dėl visa pikto pasitikrinam ar tikrai viską gerai suvedėm.

5. Kartojam 2 punktą, susirandam išsaugotus parametrus, spaudžiam NEXT ir pasirenkam garsiakalbių skaičių, dėžės tipą, spaudžiam CREATE.

6. Programa pateiks optimaliausią variantą, pastebėjau jog pasirinkus 2-3 ar daugiau garsiakalbių, dėžės litražą ir porto plotą vistiek siūlo kaip vienam, todėl nepamirštam visko pakoreguot sudauginus iš reikiamo garsiakalbių skaičiaus.
Image

7. Dažniausiai porto plotą reikia koreguoti, optimalu yra apie 33% subo ploto.. Taip pat galit keisti portų skaičių ir formą.
Image

8. Įdomiausia dalis - parametrų keitimas norint pasidaryt dėžę pagal savo poreikius, manipuliuojant dėžės dydžiu ir norimu "tiuno" dažniu.. Atkreipiam dėmesį, kad šiuo atveju garsiausiai dėžė gros visai ne pagal įvestą tiuną, tą turėkit omenyje projektuodami savo dėžes.
Image

9. Norėdami lengviau matyti skirtumą tarp skirtingų dėžių, galim pridėt dar vieną projektą ir kairiam apatiniame kampe esančio mygtuko pagalba pakeisti jo kreivės spalvą:
Image

10. Ką reiktų žinoti projektuojant dėžę? Didelį dB skirtumą ties tiuno dažniu turinti dėžė gali groti negražiai su įdomesnio dainom, kadangi dalis dažninės gros žymiai garsiau nej kita dalis, taip gaunasi visoki subo "kapojimai" ir panašiai.. Taip pat didesnėje dėžėje su netinkamo dydžio portu (dažniausiai perdideliu) subas gali viršyti savo X-MECH - tai yra mechaninę ekskursijos ribą to pasekoje subas gali plyšti arba sulankstyti ritę, daužytis į dugną skleisdamas nepadorų garsą. Norint watais peršerti subą, patartina projektuot atitinkamai mažesnę dėžę bet čia irgi individualiai.

Programas dėžių skaičiavimui naudoja tiek pradedantieji tiek patyrę audio guru, tačiau galutinis rezultatas priklauso nuo teisingų sprendimų, praktikos ir žinių kiekio. Jeigu tau prireikė šio tutorialo pasiskaičiuoti dėžei, siūlau pradėti nuo optimalaus varianto, vėliau įgaunant žinių ir praktikos galima pradėt eksperimentuot.sapnas
Posts: 22

Re: Dėžės skaičiavimas naudojant WinISD

Post#2 » Thu Jan 14, 2016 4:21 pm


JuliO
Posts: 155

Re: Dėžės skaičiavimas naudojant WinISD

Post#3 » Thu Jan 14, 2016 5:51 pm

Na o atkakliai praktikuojantis pamatysite kaip šitas sąrašas pailgės kelis kartus. Nepamirškite, kad teorinė simuliacija nuo praktikos skiriasi :). Na o dar jei įtrauksime korpusų gamybą? :) Gero skaičiavimo kolegos! svarbiausia nenuleisti rankų.

P.S. dėl 4 punkto intensyviai domiuosi ir manau ne už ilgo bus galima Kaune pamatuoti garsiakalbių parametrus

Pabaigai, kad nepritrūktumėt motyvacijos, vienos mano pirmųjų darytos kolonėlės :)
Image
Image
Image

Return to “Kokios dėžės reikia mano garsiakalbiui?”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

Login  •  Register